Producenci
Dopłaty do wymiany ETERNITU

Dachy z eternitu powinny zostać wymienione do końca 2032 roku.
W tym celu samorządy terytorialne otrzymały środki pochodzące z Unii Europejskiej poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dachówka kompozytowa stanowi idealny materiał do zamiany pokryć eternitowych.
Jest lekka, więc nie trzeba wzmacniać więźby dachowej, nie tłucze się i nie pęka. Dachówki są odporne na wszelkie uszkodzenia i czynniki atmosferyczne, np. grad. Podczas montażu można wiercić w nich otwory bez obawy, że dojdzie do pęknięcia. Można również chodzić po dachu bez obawy o jego popękanie. Są odporne na promieniowanie UV – nie zmieniają pod jego wpływem wybarwienia.
Niska higroskopijność dachówki nadaje jej właściwości mrozoodporne. Wpływa także na odporność na wszelkiego typu grzyby i pleśń.
Dachówka kompozytowa nie ulega zjawisku korozji i degradacji w zetknięciu z amoniakiem i innymi substancjami toksycznymi, które zawarte są w odchodach zwierząt oraz środkach ochrony roślin.

Środki na utylizację dachu z eternitu należy w pierwszej kolejności szukać w Urzędach Gminy.
Dofinansowaniu podlega demontaż wyrobów z azbestu, ich transport i utylizacja. Poziom dofinansowania może wynieść – w zależności od regionu kraju - od 75 proc. do 100 proc. wartości prac. Natomiast koszty wykonania nowych elementów np. pokrycia dachu będzie ponoszony na przez mieszkańców.

Dodatkowo na realizację zadania można ubiegać się o wsparcie finansowe w postaci uzyskania kredytu preferencyjnego z Banku Ochrony Środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl